Napísal 23. júna 2017

Pozvánka na deviatu eparchiálnu púť do Šaštína

Bratislavská eparchia pozýva na tradičnú, v poradí už Deviatu eparchiálnu púť do Šaštína za účasti bratislavského vladyku Petra Rusnáka, ktorá sa uskutoční v sobotu 24. júna 2017, na sviatok Presvätej Bohorodičky Spolutrpiteľky.

Program sa začne modlitbou Akatistu k Presvätej Bohorodičke o 9.30 hod. a po ňom bude nasledovať archijerejská sv. liturgia o 10.30 h. (v staroslovienskom jazyku), ktorej bude predsedať bratislavský eparcha vladyka Peter (Rusnák). Po ukončení slávnosti bude spoločné agape v priestore kláštora otcov pavlínov.

Liturgická poznámka. Na sviatok Presvätej Bohorodičky Spolutrpiteľky si gréckokatolícki veriaci uctievajú bolesti a muky, ktoré Presvätá Bohorodička pretrpela pod krížom, na ktorom zomrel jej Syn a Spasiteľ Ježiš Kristus. Tento sviatok je pohyblivý a pripadá na sobotu po sviatku Najsladšieho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista, milujúceho ľudí (v latinskom obrade – Najsvätejšie Srdce Ježišovo). Od roku 2009 veriaci z Bratislavskej eparchie každoročne putujú v na tento sviatok do Národnej baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

Informoval: Eparchiálny úrad
Ilustračné foto: Púť 2016