Napísal 4. júna 2018

Pozvánka na desiatu eparchiálnu púť do Šaštína (TV prenos na RTVS)

Bratislavská eparchia pozýva na tradičnú, v poradí už Desiatu eparchiálnu púť do Šaštína za účasti bratislavského vladyku Petra Rusnáka, ktorá sa uskutoční v sobotu 9. júna 2018, na sviatok Presvätej Bohorodičky Spolutrpiteľky.

Archijerejskú liturgiu bude v priamom televíznom prenose vysielať RTVS na Dvojke.

Program sa začne modlitbou Akatistu k Presvätej Bohorodičke o 9.15 hod. a po ňom bude nasledovať archijerejská sv. liturgia o 10.00 h. (v staroslovienskom jazyku), ktorej bude predsedať bratislavský eparcha vladyka Peter (Rusnák). Spev: Katedrálny zbor Kyrillomethodeon. Po ukončení slávnosti bude spoločné agape v priestore kláštora otcov pavlínov.

Liturgická poznámka. Na sviatok Presvätej Bohorodičky Spolutrpiteľky si gréckokatolícki veriaci uctievajú bolesti a muky, ktoré Presvätá Bohorodička pretrpela pod krížom, na ktorom zomrel jej Syn a Spasiteľ Ježiš Kristus. Tento sviatok je pohyblivý a pripadá na sobotu po sviatku Najsladšieho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista, milujúceho ľudí (v latinskom obrade – Najsvätejšie Srdce Ježišovo). Od roku 2009 veriaci z Bratislavskej eparchie každoročne putujú v na tento sviatok do Národnej baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

plagat sastin – 2018

Informoval: Eparchiálny úrad
Ilustračné foto: Púť 2017