Napísal 10. júla 2017

V Tajove začal letný eparchiálny tábor LET 2017

V dedinke Tajov v Kremnických vrchoch neďaleko Banskej Bystrice začal včera v nedeľu 9. júla t.r. siedmy ročník letného tábora bratislavskej eparchie (LET 2017).

Vyše deväťdesiat detí a mladých ľudí z jednotlivých farností bratislavskej eparchie, roztrúsených po celom západnom a strednom Slovensku, má opäť po roku možnosť prežiť týždeň naplnený bohatým duchovným a športovým programom.

Témou tohtoročného tábora sú slová z mariánskeho chválospevu Magnifikat: „Veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný“ (Lk 1,49) a slová sv. Pavla z Listu Filipanom: „Všetko môžem v tom, ktorý ma posilňuje“ (Flp 4,13).

Tábor prebieha pod vedením gréckokatolíckych kňazov o. Igora Cingeľa z Trenčína, o. Mariána Sabola z Telgártu, o. Rastislava Čižika z Bratislavy ako aj skúsených animátorov i bohoslovcov bratislavskej eparchie Jožka Durkota a Michala Janočka. Tábor navštívi aj bratislavský eparcha vladyka Peter (Rusnák).

Organizátori pripravili pre deti bohatý program, v ktorom nebude chýbať každodenná modlitba, slávenie sv. liturgie, katechéza, práca s Božím slovom, a iné športové a voľnočasové aktivity.

o. Igor Cingeľ, nitriansko-trenčiansky protopresbyter

Kategória: Zo života eparchie