Napísal 24. marca 2018

Vladyka na stretnutí s mládežou: Nebojte sa!

Na Lazarovu sobotu poobede, 24. marca 2018 sa v Marianke pri Bratislave konalo stretnutie mládeže s vladykom Petrom v rámci slávenia 33. svetového dňa mládeže.

Program stretnutia, na ktorom sa zúčastnila mládež i mladé rodiny s deťmi, sa začal modlitbou krížovej cesty v areáli pútnického miesta a pokračoval katechézou vladyku v Bazilike minor Narodenia Panny Márie.

Vladyka v katechéze adresovanej mladým vychádzal z Posolstva Svätého Otca na tohtoročný svetový deň mládeže na tému: „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha“ (Lk 1, 30). Mladých vyzval k odvahe, aby sa nebáli hľadať svoje povolanie, svoju životnú cestu v dialógu s Bohom, a to zvlášť cez osobnú modlitbu. Aby sa nebáli prijať Boží plán pre svoj život, prijať jeho vôľu, ako sa to modlíme v modlitbe Pána: buď vôľa tvoja.

Vladyka ďalej povzbudil mladých, že Boh každého z nich pozná a volá  po mene, tak ako anjel pri zvestovaní oslovil Máriu po mene. Rodičov detí tiež vyzval, aby v domácom prostredí napomáhali rozvoj osobného vzťahu svojich detí s Bohom.

Stretnutie sa skončilo bratským agapé v priestoroch Exercičného domu bratov tešiteľov.

Tohtoročné stretnutie vladyku s mládežou sa konalo len v Marianke. Stretnutie s mládežou z farností stredného Slovenska je plánované v máji.

-sg-

Kategória: Zo života eparchie