Napísal 13. mája 2019

Farnosti Bratislava a Trenčín na výlete vo Family parku

Farský výlet z Bratislavy a Trenčína

V stredu 8. mája zorganizovala gréckokatolícka farnosť Bratislava-Staré Mesto farský výlet do rakúskeho zábavného parku Family park. K sedemdesiatim gréckokatolíkom z Bratislavy, vedených o. Rastislavom Čižikom sa pridalo aj tridsať veriacich z trenčianskej gréckokatolíckej farnosti spolu so svojím duchovným o. Igorom Cingeľom.

Pútnikov tvorili predovšetkým rodiny s deťmi, ktoré mali možnosť dosýta sa vyšantiť na rôznych kolotočoch, atrakciách, šmýkačkách či húsenkovej dráhe. Na svoje si prišli väčšie i menšie deti. Mnohé z atrakcií však vyskúšali aj ich rodičia. Bolo to už po tretí rok, čo voľný májový deň strávili deti a ich rodičia v tomto rakúskom zábavnom parku pre rodiny. Family park leží v obci St. Margarethen v spolkovej krajine Burgenland, vzdialený 60 km z Bratislavy.

Po niekoľkých hodinách strávených v tomto parku si deti odnášali domov nezabudnuteľný a  jedinečný zážitok. Vďaka patrí o. Rastislavovi Čižikovi za zorganizovanie farského výletu, ktorý bol v predstihu zároveň oslavou Dňa detí.

-sg-

Kategória: Zo života eparchie