Home Zo života eparchie LET – epidemické opatrenia

LET – epidemické opatrenia

by Stano Gabor
0 comment

Bratislavská eparchia organizuje Jedenásty ročník Letného eparchiálneho tábora (LET-ky), ktorý sa bude konať od 11. júla do 16. júla 2021 lokalite Lazy pod Makytou v pohorí Javorníky (okres Púchov). (Miesto: Hotel František: www.hotelfrantisek.sk .)

Epidemické opatrenia vzhľadom na Covid-19 – Bezplatný PCR test pre dieťa pred pobytovým táborom

Podľa vyhlásenia  ministra zdravotníctva, Vladimíra Lengvarského zo dňa 16. júna t.r. účastník pobytového tábora, ktorý trvá viac ako štyri dni sa bude musieť pred nástupom preukázať negatívnym výsledkom PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od doručenia výsledku. Táto podmienka platí pre deti od desať rokov.

Očakáva sa, že 1. júla k tomu Úrad verejného zdravotníctva vydá vyhlášku.

Absolvovanie PCR testu pre deti pred pobytovým táborom bude bezplatné. Rodičia budú môcť prihlásiť dieťa štandardnou formou cez stránku korona.gov.sk, kde ako dôvod žiadosti o testovanie zaškrtnú možnosť „idem do tábora“. Deti od desiatich rokov veku majú nárok na dva bezplatné testy za mesiac.

(Poznámka. Toto prihlasovanie na testovanie momentálne funguje tak, že do systému sa dá prihlásiť najskôr 14 dní pre začiatkom tábora!)

Pred nástupom do detského tábora treba tiež predložiť vyhlásenie o bezinfekčnosti.  Bezinfekčnosť dieťaťa potvrdzuje rodič alebo iný zákonný zástupca, a to písomným vyhlásením. Vo vyhlásení sa uvádza, že dieťa alebo iná fyzická osoba prítomná na akcii nejaví známky akútneho ochorenia a ani v priebehu 14 dní pred odchodom neprišlo dieťa alebo iná osoba prítomná na akcii do kontaktu s osobou chorou na infekčné ochorenie.

Viac informácií ohľadom PCR testovania pre deti kvôli účasti na tábore možno nájsť na:

https://www.postoj.sk/82110/deti-v-taboroch-budu-musiet-mat-pred-nastupom-72-hodinovy-negativny-pcr-test

-sg-

 

 

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava