Napísal 29. mája 2019

Petržalská farnosť si na odpuste pripomenula desiate výročie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V nedeľu 12. mája 2019 sa v Kostole Svätej rodiny v bratislavskej Petržalke konala odpustová slávnosť pri príležitosti sviatku patróna farnosti, bl. Vasiľa Hopku. Tohtoročný odpust bol o to slávnostnejší, že miestne farské spoločenstvo si zároveň pripomenulo desiate výročie svojej existencie. Od zriadenia farnosti stojí na jej čele gréckokatolícky kňaz, protopresbyter o. Ľubomír Matejovič. Svojím pastoračným úsilím, ľudskosťou a citlivým prístupom neustále prispieva spolu so svojou manželkou k rozvíjaniu a prehlbovaniu duchovného života farnosti.

V zastúpení vladyku Petra Rusnáka, ktorý bol v tom čase odcestovaný, sa veriacim v homílii povzbudivo prihovoril o. Andrej Škoviera. Na záver liturgie zároveň prečítal pozdravný list bratislavského eparchu.

Odpustová slávnosť bola už tradične spojená aj s Krištofovou nedeľou, v rámci ktorej sa konalo aj požehnanie automobilov prítomných veriacich a zbierka pre dobročinnú organizáciu MIVA Slovensko, ktorá sa venuje podpore mobility misionárov. Po skončení liturgickej časti zotrvali ešte farníci v priateľskej a neformálnej atmosfére pri chutnom agapé.

Foto: Ľubomír Matejovič ml.

Fotografie sú vo fotogalérii
-sg-

Kategória: Zo života eparchie