Home Zo života Cirkvi Hierarchovia navštívili Dikastérium pre východné cirkvi

Hierarchovia navštívili Dikastérium pre východné cirkvi

by Stano Gabor
0 comment

Gréckokatolícki hierarchovia zo Slovenska navštívili v rámci návštevy ad limina Apostolorum aj Dikastériium pre východné cirkvi, kde ich prijal prefekt dikastéria kardinál Claduio Gugeroti a jeho spolupracovníci. Stretnutie sa uskutočnilo v sídle dikastéria v utorok poobede a nieslo sa v bratskej a otvorenej atmosfére, zaiste aj vďaka tomu, že arcibiskup Cyril Vasiľ SJ pôsobil v tomto vatikánskom úrade ako sekretár vyše 10 rokov (2009 – 2020).

Na stretnutí sa zúčastnil za Konferenciu biskupov Slovenska aj jej predseda, Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita a Mons. František Rábek, vojenský ordinár.

Počas stretnutia vladyka Jonáš Maxim, prešovský arcibiskup metropolita predstavil Gréckokatolícku cirkev na Slovensku a poukázal na aktuálne výzvy v oblasti pastorácie, ktoré neraz súvisia so zmenami v spoločnosti a sociálnymi a ekonomickými faktormi, zvlášť na východnom Slovensku. V závere stretnutia hierarchovia odovzdali prefektovi ako dar aktualizovanú mapu Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku s územným rozdelením jednolitvých eparchií a farností.

-sg-

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava