Home Zo života Cirkvi Pápež František v Lisabone vyspovedal troch mladých ľudí

Pápež František v Lisabone vyspovedal troch mladých ľudí

by Stano Gabor
0 comment

V tretí deň svojej apoštolskej cesty do Portugalska na Svetové dni mládeže pápež František vyslúžil sviatosť zmierenia trom mladým pútnikom.

Ráno tretieho dňa svojej apoštolskej cesty do Portugalska pápež František vyslúžil sviatosť zmierenia trom mladým pútnikom. Udalosť sa konala v Parku Vasco da Gama, verejnej záhrade, ktorá sa počas SDM premenila na areál odpustenia.

Keď sa pápež priblížil k spovednici, dav ho srdečne privítal slávnostným spevom. Sviatosť zmierenia sa konala v súkromnej forme a trvala niekoľko minút. Pápež vyspovedal 21-ročného Španiela Francisca, 33-ročnú Yesvi z Guatemaly a 19-ročného Samuela z Belluna.

Pútnici Svetového dňa mládeže prítomní v parku zachovali prísne ticho a potom opäť prepukli v radostný spev na oslavu pápeža Františka, keď odchádzal na ďalšie stretnutie.

Svätý Otec, skôr, než nasadol späť do auta smerujúceho na Stretnutie so zástupcami charitných centier a centier pomoci vo farskom stredisku Centro Paroquial de Serafina, venoval niekoľko okamihov opätovaniu pozdravov.

 

Park odpustenia (Parque do Perdão)

V Parku odpustenia môžu mladí zažiť Božiu lásku a milosrdenstvo v 150 spovedniciach, ktoré sú k dispozícii, prostredníctvom sviatosti zmierenia. Zmierení s Bohom, môžu tak pocítiť povolanie rýchlo vyraziť ako Mária, aby sa stretli s inými. V spovedniciach, rozdelených podľa rôznych jazykov, sú k dispozícii kňazi, ktorí mladých pútnikov vypočujú a pozývajú ich zakúsiť Božiu lásku a milosrdenstvo prostredníctvom sviatosti zmierenia.

V Parku odpustenia sa nachádza 150 spovedníc, ktoré postavili väzni z väzníc v mestách Coimbra, Paços de Ferreira a Porto. Medzi Generálnym riaditeľstvom pre sociálnu reintegráciu a väzenské služby a Nadáciou Svetové dni mládeže Lisabon 2023 bol uzavretý protokol o spolupráci. Spovednice boli postavené s ohľadom na udržateľnosť a inklúziu, vrátane použitia recyklovaných materiálov, ktoré sa po skončení SDM Lisabon 2023 opäť použijú. Okrem toho boli navrhnuté s ohľadom na prístupnosť pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu, s odnímateľnou lavicou umožňujúcou prístup aj na invalidnom vozíku a s podlahou nie vyššou ako tri centimetre.

„Mesto radosti“ je názov miesta, ktoré spája Veľtrh povolaní, kaplnku a Park odpustenia v rámci SDM Lisabon 2023:

Veľtrh povolaní – priestor, kde sa mladí pútnici môžu dostať do kontaktu s rôznymi hnutiami, združeniami, komunitami, rehoľnými rádmi a sociálnymi projektmi.

Kaplnka – priestor ticha a pre vnútornú modlitbu k Bohu.

Park odpustenia – priestor, kde sa pútnici môžu stretnúť s milosrdným Kristom prostredníctvom sviatosti zmierenia.

 

Zdroj: Vatican news – Edoardo Giribaldi, Alessandro Di Bussolo / SDM Lisabon 2023 – www.lisboa2023.org

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava