Home Zo života Cirkvi Vladyka Peter: Prichádzajú falošní mesiáši, ľudia ich nasledujú zo strachu

Vladyka Peter: Prichádzajú falošní mesiáši, ľudia ich nasledujú zo strachu

by Stano Gabor
0 comment

Bratislava 18. novembra (TK KBS) Ľudia v súčasnosti podľa bratislavského eparchu Mons. Petra Rusnáka hľadajú Mesiáša, ktorý bude sľubovať blaho na tomto svete.

Ako povedal biskup Rusnák v nedeľu na svätej omši, ktorú celebroval v Katedrále sv. Martina v Bratislave bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský ako poďakovanie za posilnenie náboženskej slobody po roku 1989, keď sa človek drží tohto sveta, chce, aby sa mal dobre na zemi a čo bude po tom nás nezaujíma, ani netrápi.

“Potom prídu falošní proroci, ktorí lahodia našim ušiam a človek im ľahko uverí. Zo strachu ideme za týmito mesiášmi. Ježiš nás varuje, aby sme za nimi nešli. Kresťan uprostred ťažkostí a trápení má vydať svedectvo o vernosti Evanjeliu, Ježišovi Kristovi, morálke, prikázaniam,” vyhlásil bratislavský gréckokatolícky biskup Rusnák.

Podľa eparchu ľudí niekedy zamrzí za komunistickými časmi. Za časmi, keď bol vtedy nepriateľ ľahko identifikovateľný. “Aj tí, čo nesympatizovali s cirkvou, boli pri nás, lebo sa bolo treba postaviť proti komunizmu, proti totalite. Bolo to jednoduché. Dnes sú ataky na vieru, morálku, oveľa rafinovanejšie, nenápadnejšie a schované za ideológiu spolupatričnosti, lásky, solidarity, liberalizácie a tolerancie. Tu zaujať kresťanský postoj je veľmi ťažké a odvážne,” zdôraznil biskup Rusnák.

Vladyka Rusnák vyzval spomenúť si na katolíckych bratov, ktorí sú aj dnes vraždení vo svete, len preto, že sú verní Evanjeliu, len preto, že sú kresťania. Pripomenul slová blahoslavenej Chiary Lubich, podľa ktorej ľahšie znesieme jedno pichnutie mečom, ako ustavičné bodanie špendlíkom každý deň. “Radšej by som možno zniesol útok, po ktorom by som bol mučeníkom, ako každý deň nastavovať kožu výsmechom, zneucteniu. Preto sa človek vráti zo strachu do ulity uzavretosti. Ježiš nás vyzýva, aby sme vyšli odvážne aj proti tomuto,” dodal.

Zdroj: TK KBS
Foto: TK KBS / Peter Zimen

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava