Home archív pozvánok Biblia dňom i nocou

Biblia dňom i nocou

by admin
0 comment

Pozývame vás zapojiť sa do podujatia s názvom Biblia dňom i nocou – Súvislé čítanie a počúvanie Svätého písma ktoré sa v hlavnom meste pripravuje už po tretíkrát. Pri čítaní sa tento rok v 15-minútových intervaloch vystriedajú desiatky čítajúcich, ktorí bez prestávky prečítajú celú Bibliu.

Jednotlivé knihy začnú čítať v štandardnom poradí katolíckeho kánona v pondelok 26. novembra 2012 o 9:00 h v Kostole sv. Ladislava. Záštitu nad podujatím opäť prevzal bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Oproti dvom predchádzajúcim ročníkom sa organizátori rozhodli posunúť začiatok podujatia akcie, aby sa čítanie skončilo v piatok 30. novembra 2012 vo večerných hodinách.

Podujatie sa uskutoční z iniciatívy veriacich bratislavských farností. Podujatie je súčasťou Roku svätých Cyrila a Metoda, pretože to boli práve oni, ktorí našim predkom priniesli posolstvo evanjelia a Sväté písmo v reči ľudu. Zároveň je súčasťou podujatí konaných pri príležitosti Roku viery, vyhláseného pápežom Benediktom XVI., pretože kresťanská viera má svoje základy a čerpá z pokladov Svätého písma. Organizátori pozývajú nielen čítajúcich, ale všetkých veriacich aktívne sa zúčastniť počúvania Božieho slova v Kostole sv. Ladislava.

Gréckokatolícka eparchia sa podobne ako po minulé roky aktívne zapojí do čitania aj organizácie tohto podujatia.

Pre gréckokatolícku eparchiu je vyčlenený štvrtok 29.11.2012 od 00:00 do 12:00. (je možné prihlásiť sa aj na iný čas)

Na čítanie, alebo na organizáciu čítajúcich (3 hodinová služba) je možné prihlásiť sa po nedeľných liturgiách (vzadu v chráme), prípadne na adrese lubo.michalko@gmail.com

 

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava