Home Zo života Cirkvi Prešovská archieparchia spustila svoj profil na Facebooku

Prešovská archieparchia spustila svoj profil na Facebooku

by Stano Gabor
0 comment
V týchto dňoch spustila gréckokatolícka Prešovská archieparchia svoj profil na sociálnej sieti Facebook (http://www.facebook.com/grkatpo). Práve aj pripravovaná návšteva Svätého Otca Františka na Slovensku je radostným dôvodom k spustenie profilu na sociálnej sieti. Veriaci budú mať príležitosť dozvedieť sa aktuálne informácie k pripravovanej návšteve Svätého Otca Františka, ktorý v utorok 14. septembra navštívi aj sídlo gréckokatolíkov Prešov, kde na priestranstve pred Mestskou športovou halou bude predsedať Božskej liturgii sv. Jána Zlatoústeho, počas ktorej ohlási homíliu.
 
„Myslím, že na sociálnej sieti budete zdieľať nielen rôzne informácie zo života Prešovskej archieparchie, či celej gréckokatolíckej cirkvi, ale predovšetkým dobro, krásu a pravdu, skúsenosť viery, skúsenosť s Božou láskou a nádejou, ktorú máme, priblížil vo videu (https://fb.watch/78Pqw_kpqF/) na sociálnej sieti Mons. Ľubomír Petrík, protosynkel Prešovskej archieparchie.
 

Na sociálnej sieti bude možnosť prezentovať nielen históriu Prešovskej archieparchie, ale predovšetkým súčasný duchovný život gréckokatolíkov a krásu byzantského obradu, ktorý je súčasťou slovenského územia už od príchodu slovanských apoštolov Cyrila a Metoda.

Prešovská archieparchia je metropolitnou eparchiou Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris na Slovensku a sídli v meste Prešov. Na jej čele stojí vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita. V roku 2018 si archieparchia pripomenula 200. výročie svojho erigovania.

Zdroj: Michal Pavlišinovič / grkatpo.sk

 

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava