Home Rada hierarchov V Ľutine sa konalo 15. riadne zasadanie Rady hierarchov

V Ľutine sa konalo 15. riadne zasadanie Rady hierarchov

by Stano Gabor
0 comment

Na 15. riadnom zasadaní Rady hierarchov Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku sa v utorok 9. septembra, po skončení 6. metropolitnej púte kňazov tejto cirkvi, stretli v Ľutine jej štyria hierarchovia – prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ, ktorý ju zvoláva a predsedá jej, košický eparchiálny biskup Milan Chautur CSsR, bratislavský eparchiálny biskup Peter Rusnák a pomocný prešovský biskup Milan Lach SJ.

Navzájom sa informovali o prebiehajúcich archieparchiálnom a eparchiálnych zhromaždeniach, ktoré sú prvou etapou prvého metropolitného zhromaždenia Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku.
Vyjadrili veľké poďakovanie gréckokatolíckym veriacim, ktorí sa svojimi podpismi vo veľkom množstve zapojili do petície Aliancie za rodinu za vyhlásenie referenda. Percentuálne na počet veriacich sa do petície zapojilo najviac práve veriacich z gréckokatolíckych farností.

Zamýšľali sa aj nad potrebou starostlivosti o gréckokatolíckych veriacich zo Slovenska, ktorí pracujú alebo študujú v zahraničí.

Vladyka Ján spolubratov informoval o tom, že dal do taliančiny preložiť Akatist požehnania rodín, ktorý vznikol pri príležitosti Roka rodiny v Prešovskej archieparchii. Už je aj vytlačený a na biskupskej synode o rodine v októbri v Ríme ho odovzdá Svätému Otcovi a všetkým synodálnym otcom a účastníkom synody.
Venovali sa aj niektorým ďalším záležitostiam, prejednávanie ktorých však bude pokračovať aj na ďalšom, resp. ďalších zasadaniach Rady hierarchov.

Zdroj: ISPB/Ľubomír Petrík
Foto: Ilustračná snímka

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava