Home archív pozvánok V nedeľu zavíta do katedrály arcibiskup Arbach zo Sýrie

V nedeľu zavíta do katedrály arcibiskup Arbach zo Sýrie

by Stano Gabor
0 comment

V nedeľu, 26. marca 2017 našu katedrálu navštívi Mons. Jean-Abdo Arbach BC, arcibiskup gréckokatolíckej melchitskej cirkvi v Homse (Sýria). Bude prítomný na sv. liturgii o 10.30 h., po ktorej zo svojej skúsenosti priblíži situáciu kresťanov vo vojnou zmietanej Sýrii.

Priestor bude aj na osobné stretnutie v priestoroch Eparchiálneho úradu po sv. liturgie. Pri tejto príležitosti miestny farár o. Rastislav Čižik vyhlásil na nedeľu aj farskú zbierku na pomoc pre veriacich v eparchii Homs.

Arcibiskup Mons. Arbach je členom Baziliánskeho rádu sv. Jána Krstiteľa, melchitského obradu a prichádza na Slovensko pri príležitosti otvorenia medzinárodnej kancelárie pápežskej nadácie ACN – Aid to the Church in Need (Kirche in Not).

ACN je celosvetovou katolíckou dobročinnou a pastoračnou organizáciou (v roku 2011 bola povýšená pápežom Benediktom XVI. na nadáciu pápežského práva), ktorej poslanie je zamerané na poskytovanie materiálnej a duchovnej pomoci Cirkvi všade tam, kde je prenasledovaná, utláčaná terorom a násilím alebo kde trpí hmotnou núdzou. Podporuje každoročne približne 6 000 projektov vo viac ako 140 krajinách, kde podnecuje a vyzýva k pastoračnej pomoci. Organizovaná pomoc sa uskutočňuje výlučne prostredníctvom súkromného darcovstva, keďže nadácia nie je financovaná zo žiadnych verejných zdrojov. Nadáciu podporuje viac ako 400 000 darcov po celom svete. Len v roku 2015 vyzbierala ACN vyše 120 miliónov eur z darcovských príspevkov.

Viac sa o poslaní a charizme ACN môžete dozvedieť na stránke www.acn-slovensko.org, ktorá bude postupne doplňovaná o aktuálne informácie a projekty z celého sveta. Na Slovensku môžete misiu ACN podporiť na čísle účtu: SK09 0900 0000 0051 2133 9396. ACN Slovensko pozýva k aktívnej pomoci Cirkvi v núdzi  aj modlitbami a skutkami kresťanského milosrdenstva za trpiacu Cirkev, darcovstvom, dobrovoľníctvom či možnosťou stať sa priateľom ACN. V prípade záujmu je možné kanceláriu kontaktovať na adrese: info@acn-slovensko.org.

Zdroj: Gréckokatolícka farnosť Bratislava-Staré Mesto/ TK KBS

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava