Home Zo života eparchie Vladyka Peter k úmrtiu Benedikta XVI.

Vladyka Peter k úmrtiu Benedikta XVI.

by Stano Gabor
0 comment
Emeritného pápeža Benedikta XVI. a našu Gréckokatolícku cirkev spájal osobitne jeden dôležitý moment. Bol to práve pápež Benedikt XVI., ktorý počas svojho pontifikátu, 30. januára 2008, povýšil našu cirkev na metropolitnú cirkev sui iuris, rovnako v tento deň zriadil Bratislavskú eparchiu a mňa menoval za jej prvého biskupa.
 
Veľakrát sme sa stretli a videl som na ňom lásku k Cirkvi, ktorou neustále oplýval aj v pokročilom veku, aj keď ho opúšťali sily. Na emeritúre žil s Cirkvou a so všetkým jej dianím a neustále sa za ňu modlil. Benedikt bol jedným z najvýznamnejších intelektuálov v Cirkvi. Jeho teologické slová a učenie boli vždy múdre, priame, čisté a zároveň hlboko láskavé.

Celá naša Cirkev zostáva spojená v modlitbách, nech všemohúci Boh prijme dušu svojho služobníka emeritného pápeža Benedikta XVI. do svojich príbytkov, na mieste svetla, blaženosti a pokoja, kde nieto bolesti, zármutku ani stonania.

Večná mu pamiatka! Christos Voskrese!
 
vladyka Peter
 
Zdroj: grkatpo.sk
 
Foto na titulnej strane: L´Osservatore Romano; Castel Gandolfo, 22. septembra 2008 počas audiencie Benedikta XVI. pre účastníkov seminára určeného novým biskupom 
Foto: L´Osservatore Romano. Generálna audiencia v Aule Pavla VI. Vladyka Peter s Benediktom XVI., Vatikán 13. februára 2013, len dva dni po tom, čo oznámil, že sa vzdáva úradu Petrovho nástupcu

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava