Home Zo života eparchie Začala Ďakovná púť Bratislavskej eparchie do Ríma

Začala Ďakovná púť Bratislavskej eparchie do Ríma

by Stano Gabor
0 comment

V piatok 5. októbra začala Ďakovná púť bratislavskej eparchie do Ríma pri príležitosti 10. výročia ustanovenia našej eparchie. Púť vedie vladyka  Peter Rusnák a zúčastňujú sa na nej kňazi a veriaci z jednotlivých farností eparchie.

Takmer sto pútnikov z bratislavskej eparchie sa v Ríme pripojí k ďalším viac ako tisíc pútnikom z prešovskej eparchie, ktorí putujú do Večného mesta pri príležitosti 200 rokov od zriadenia Prešovskej eparchie. Púť je pripomienkou aj ostatných výročí, ktoré Gréckokatolícka cirkev na Slovensku slávi tohto roku: 50. výročia obnovy Gréckokatolíckej cirkvi v bývalom Československu (1968) a 10. výročia zriadenia samostatnej Prešovskej metropolie sui iuris.

V programe púte nebudú chýbať liturgické slávenia, a to v Bazilke Santa Maria Maggiore (v sobotu poobede) a v Bazilike svätého Petra (v nedeľu poobede), ako aj prehliadky ďalších bazilík a pamätihodností Ríma. Jedným z kulminačných bodov púte bude aj osobitná audiencia, ktorú gréckokatolíkom zo Slovenska udelí Svätý Otec František a ktorá sa koná v sobotu o 11.00 hod. v Klementínskej sále Apoštolského paláca, pri ktorej pápež udelí pútnikom aj osobitné apoštolské požehnanie. Púť potrvá do pondelka 8. októbra.

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava