Home Zo života eparchie Zbor Kyrillomethodeon spieval v Prievidzi

Zbor Kyrillomethodeon spieval v Prievidzi

by Stano Gabor
0 comment

Chrámový zbor z BA na sv. liturgii v PD 10.11.2013 010-001V nedeľu 10. novembra 2013 navštívil gréckokatolícku farnosť Sv. sedmopočetníkov v Prievidzi katedrálny zbor Kyrillomethodeon z Bratislavy. Zboristi svojim nádherným spevom sprevádzali cirkevnoslovanskú sv. liturgiu o 15:00 hod. v mariánskom chráme v Prievidzi, v ktorom sa už niekoľko rokov stretávajú na bohoslužbách gréckokatolícki veriaci z Prievidze a okolia.

V úvode sv. liturgie privítal zboristov domáci kňaz o. Igor Cingeľ, ktorý vyjadril radosť z návštevy zboru práve v prebiehajúcom jubilejnom roku svätých Cyrila a Metoda a zaprial všetkým hlboké prežívanie liturgického slávenia. Na bohoslužbe sa v hojnejšom počte, okrem domácich farníkov, zúčastnili aj veriaci rímskokatolíckych farnosti v Prievidzi.

Farnosť Sv. Sedmopočetníkov v Prievidzi bola zriadená 15. januára 2008 vyčlenením z gréckokatolíckej farnosti Trenčín. Patria do nej gréckokatolíci z okresov Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou. Farnosť od svojho vzniku až po súčasnosť je spravovaná excurendo z farnosti Trenčín.

Zdroj: GKFÚ Prievidza
Foto: Katarína Bubnášová

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava