Home Zo života Cirkvi Zomrel kardinál Varkey Vithayathil – vrchný arcibiskup Syro-malabarskej cirkvi v Indii

Zomrel kardinál Varkey Vithayathil – vrchný arcibiskup Syro-malabarskej cirkvi v Indii

by admin
0 comment

IN17_VARKEY_12799fVatikán (1. apríla, RV) – V piatok, 1. apríla zomrel vo veku 83 rokov kardinál Varkey Vithayathil CSsrR, vrchný arcibiskup arcidiecézy Ernakulam-Angamaly, Sýro-malabarskej Cirkvi v Indii.

Pri tejto príležitosti pápež Benedikt XVI. zaslal veriacim sústrastný telegram, v ktorom píše: „Bol som hlboko zarmútený správou o smrti kardinála Varkeya Vithayathila. Všetkým kňazom, rehoľníkom a laikom celej Sýro-malabarskej cirkvi, vyjadrujem svoju hlbokú sústrasť a ubezpečujem vás o svojich modlitbách. S vďačnosťou spomínam na kardinálovo odhodlanie v službe Sýro-malabarskej cirkvi a celej univerzálnej Cirkvi. Pripájam sa k všetkým vám, ktorí za ním smútite a osobitne k členom kardinálovej rodiny, v modlitbe, ktorou zverujeme jeho dušu nekonečnému milosrdenstvu Boha, nášho milujúceho Otca. Všetkým, ktorí sa zúčastňujú na pohrebnej liturgii zo srdca udeľujem svoje Apoštolské požehnanie ako záruku útechy a sily v Pánovi.“

Dnešným dňom má kardinálske kolégium 200 členov. Počet kardinálov – voliteľov v prípadnom konkláve ostáva 116, ale počet kardinálov, ktorí už dovŕšili zákonnú hranicu 80 rokov sa znížil na 84.

Zdroj: Rádio Vatikán
Foto: www.thehindu.com

You may also like

Leave a Comment

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava