Home Zo života eparchie Krížová cesta v Marianke

Krížová cesta v Marianke

by Stano Gabor
0 comment

Gréckokatolíci z Bratislavy a okolia na Lazarovu sobotu, 1. apríla putovali do mariánskeho pútnického miesta Marianka, aby sa na čele s vladykom Milanom Lachom, pomocným biskupom modlili pobožnosť krížovej cesty.

Pri jednotlivých zastaveniach – kaplnkách umiestnených v areáli neďaleko Baziliky minor Narodenia Panny Márie spoločne uvažovali na Kristovým utrpením. Jednotlivé zastavenia boli venované starozákonným postavám ako Dávid, Jonáš, ktoré sú predobrazmi Mesiáša. Medzi úmyslami modlitby bol aj úmysel za pokoj vo svete a zvlášť na Ukrajine.

Na záver prítomných pozdravil vladyka Milan Lach a udelil im svoje archijerejské požehnanie. Po spoločnej modlitbe nasledovalo agapé v jedálne Exercičného domu bratov tešiteľov, ktoré pripravil o. Rastislav s manželkou Táňou.

V minulosti bola táto krížová cesta spojená so stretnutím mládeže s eparchiálnym biskupom, v rámci slávenia Svetového stretnutia mládeže na eparchiálnej úrovni. Od roku 2021 Svätý Otec František preložil slávenie svetových stretnutí mládeže na diecéznej/eparchiálnej úrovni na nedeľu Krista Kráľa (v r. 2023 to bude 26. novembra).

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava