Home Zo života eparchie Telefonický rozhovor medzi pápežom a Zelenským: hlboký smútok nad vojnou na Ukrajine

Telefonický rozhovor medzi pápežom a Zelenským: hlboký smútok nad vojnou na Ukrajine

by Stano Gabor
0 comment

 

Ukrajinský prezident poďakoval Františkovi za jeho modlitbu za mier a povedal, že ľud Ukrajiny cíti jeho „duchovnú podporu“.

VATICAN NEWS

Pápež dnes telefonicky hovoril s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Potvrdil to riaditeľ vatikánskeho tlačového úradu Matteo Bruni. Rozhovor sa uskutočnil v čase, keď z vojnového frontu prichádzajú dramatické správy a v Kyjeve pokračujú pouličné boje. Podľa tweetu ukrajinského veľvyslanectva pri Svätej stolici pápež František vyjadril „hlboký zármutok nad tragickými udalosťami, ktoré sa odohrávajú v našej krajine“.

Samotný prezident Zelenskyj v ďalšom tweete uviedol: „Poďakoval som pápežovi Františkovi za modlitbu za mier na Ukrajine a za prímerie. Ukrajinský ľud cíti duchovnú podporu Jeho Svätosti“.

Pápež dnes už druhý deň po sebe použil ukrajinčinu a ruštinu na svojom twitterovom účte @Pontifex, aby dôrazne povedal svoje nie vojne:

„Ježiš nás učil, že na diabolskú nezmyselnosť násilia sa odpovedá Božími zbraňami, modlitbou a pôstom. Nech Kráľovná mieru ochráni svet pred vojnovým šialenstvom.“

Tweety s obrazom Krista na kríži sú sprevádzané hashtagmi #PreghiamoInsieme a #Ukraine a sprevádzajú nás dňom pôstu a modlitieb za mier na Ukrajine, ktorý František zvolal na 2. marca, na Popolcovú stredu.

Zdroj: vaticannews.va

https://www.vaticannews.va/it/papa/news/2022-02/papa-francesco-telefona-zelenskyi-dolore-guerra-ucraina.html

26. februára 2022, 20:45

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava