Home Zo života eparchie Víkendovka pre mladých s vladykom Milanom v Súľove

Víkendovka pre mladých s vladykom Milanom v Súľove

by Stano Gabor
0 comment

Vyše dvadsať mladých z Bratislavskej eparchie sa zúčastnilo na víkendovom stretnutí v Súľove, ktoré sa konalo od piatka 12. do nedele 14. apríla 2024. Celý víkend sa niesol v znamení objavovania našej identity ako Božích detí a ako veriacich Gréckokatolíckej cirkvi. Úvodný večer patril zábavným zoznamovacím aktivitám. Zakončilo ho krátke duchovné slovo vladyku Milana a modlitba malého povečeria.

V sobotu ráno po božskej liturgii a raňajkách nasledovala katechéza vladyku Milana o identite gréckokatolíka. Po nej sa konala vyše šesťhodinová túra po nádherných súľovských skalách, ktorá bola zároveň výbornou príležitosťou na budovanie osobných vzťahov a vzájomné spoznávanie. Po večeri a večierni pokračoval večerný program kvízom, hrami a spoločným sledovaním filmu Ostrov.

Nedeľné doobedie patrilo svedectvám animátorov, ktorí sa formujú v Animátorskej škole Bratislavskej eparchie, božskej liturgii a záverečnej reflexii. Po výbornom obede sa účastníci rozišli do svojich domovských farností posilnení vo viere a povzbudení žiť naplno svoju identitu gréckokatolíka.

Víkend bol určený pre mladých od 15 rokov a pripravovali ho mladí z Animátorskej školy Bratislavskej eparchie (AŠBAE) v rámci praxe pri svojej formácii pod vedením o. Andreja Škovieru, o. Jozefa Durkota, Terézie Škovierovej a Michaely Sokoliovej. Išlo o prvý takýto víkend, ale, ako dúfajú všetci účastníci i organizátori, nie posledný. Mnohí sa už tešia na stretnutie na letnom eparchiálnom tábore LET 24 (7.-12. júla 2024 v Kľačne) a na ďalšej víkendovke, ktorá sa plánuje na jeseň.

Text a foto: Andrej Škoviera
Foto: Michaela Sokoliová, Dmytro Marusyn, Andrej Škoviera

You may also like

Kontakt

Gréckokatolícky eparchiálny úrad 

@2022 – Gréckokatolícka eparchia Bratislava