Napísal 8. júna 2022

Vladyka Peter na diskusnom večere Kresťan na vidieku

Pod patronátom Fóra kresťanských inštitúcií sa v stredu, 1. júna 2022 uskutočnil v poradí ôsmy diskusný večer projektu Kresťan na vidieku, tentokrát na tému „Občianska angažovanosť“. Účastníci sa zamýšľali nad tým, či služba kresťanov v Cirkvi a v spoločnosti má svoje miesto aj na vidieku.

Na stretnutí, ktoré prebiehalo formou online, sa zúčastnil aj vladyka Peter Rusnák a predniesol príspevok o teológii nehy pápeža Františka, o pastorácii blízkosti, pastorácii vzťahov.

Osem diskusných večerov, ktoré prebiehali od októbra 2021, organizovala iniciatíva Kresťan na vidieku a niesli sa pod mottom: „Vidiek: životný a hospodársky priestor, ktorý má budúcnosť“. Cieľom týchto seminárov bolo umožniť dialóg medzi odborníkmi z rôznych oblastí, vrátane cirkevnej. Účastníci sa doteraz zaoberali rôznymi témami, ako napr.: Vidiek ako životný priestor, ktorý má budúcnosť; Vidiek ako dôležitý hospodársky priestor; Sociálny priestor vidieka ako príležitosť pre všetkých; Cirkev a kultúra na vidieku.

Na každom stretnutí vystúpil nejaký zahraničný expert v danej oblasti (najčastejšie pracovník relevantného generálneho riaditeľstva z Európskej komisie), ďalej vystúpil nejaký domáci občiansky predstaviteľ a nechýbala ani diskusia so zástupcami slovenského vidieka.

Link na záznam z podujatia: TU 

Kategória: Zo života eparchie