Napísal 17. júna 2021

Prihlasovanie na LET-ku spustené up date

Bratislavská eparchia zvereňuje prihlasovací formulár na Jedenásty ročník Letného eparchiálneho tábora (LET-ky), ktorý sa bude konať od 11. júla do 16. júla 2021.

Bude prebiehať v Hoteli František, Lazy pod Makytou v pohorí Javorníky (okres Púchov). Hotel František: www.hotelfrantisek.sk .

Realizovanie letného tábora je možné vzhľadom na uvoľňovanie protiepidemiologických opatrení v súvislosti s ochorením Covid-19 a pri dodržaní predpísaných hygienických opatrení, ktoré platia pre tento typ podujatí.

Epidemické opatrenia vzhľadom na Covid-19: Ako oznámil 27. mája 2021 minister školstva B. Gröhling, na základe rozhodnutia Epidemiologického tímu a plánovanej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR budú letné tábory v júli a v auguste r. 2021povolené. Podmienkou bude PCR alebo LAMP test nie starší ako 72 hodín od doručenia pred nástupom do tábora. Testom sa bude stačiť preukázať sa pred začiatkom tábora, počas jeho priebehu ho už nebude potrebné opakovane absolvovať.

Podľa vyjadrenia ministra z 3. júna 2021, ak by to (PCR test) mala byť prekážka, pre ktorú by sa ich veľké množstvo detí a žiakov nemohlo zúčastniť, ministerstvo je pripravené konzultovať to. Riešením by mohli byť antigénové testy alebo preplatenie PCR testov pre tých, ktorí oň požiadajú.

( Zdroj: https://www.minedu.sk/b-groehling-pracujeme-na-rieseni-testovania-tak-aby-boli-letne-tabory-pre-vsetky-deti/ )

Zameranie tábora

Tábor je určený pre deti a mládež z našich gréckokatolíckych farností, od ukončeného 2. ročníka základnej školy. Tábor je rozdelený na dve vekové kategórie: Prvú skupinu tvoria deti od 2. -7. ukončeného ročníka ZŠ; druhú skupinu tvoria staršie deti a mládež od 8. ročníka ZŠ a vyššie.

Prihlasovaní formulár: TU

Organizátor si vyhradzuje právo, že prihlásenie bude platné až po zaslaní potvrdzujúceho e-mailu zo strany organizátora.

Uzávierka prihlásenia: 25. jún 2021

Cena tábora na jedno dieťa je 100,- €. (Cena sa v jednotlivých farnostiach môže líšiť, v závislosti od farského príspevku deťom na tábor).

Informoval: Igor Cingeľ, Jozef Durkot, Rada pre mládež Bratislavskej eparchie

Kategória: Zo života eparchie